Movies
Ratings
345
1917Rated ★ 4.5
FoxcatcherRated ★ 5.0
The GodfatherRated ★ 4.0
MaudieRated ★ 5.0
The Man from EarthRated ★ 3.5
Copying BeethovenRated ★ 3.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 3.0
ConstantineRated ★ 4.0
MadagascarRated ★ 3.5
The Sixth SenseRated ★ 4.0
Seven Years in TibetRated ★ 3.5
Ice AgeRated ★ 3.0
A Silent VoiceRated ★ 3.5
Ben-HurRated ★ 4.0
MementoRated ★ 3.5
The Cat ReturnsRated ★ 3.5
Oki's MovieRated ★ 4.0
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate EventsRated ★ 3.5
Kamome DinerRated ★ 3.5