Movies
Ratings
334
Kick-AssRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 4.5
5 Centimeters Per SecondRated ★ 3.0
Princess MononokeRated ★ 4.5
Drive My CarRated ★ 4.5
OasisRated ★ 3.5
Inside Llewyn DavisRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
BoyhoodRated ★ 5.0
RomaRated ★ 5.0
Yi YiRated ★ 5.0
One Battle After AnotherRated ★ 4.5
Pulp FictionRated ★ 4.0
Mirrors No. 3Rated ★ 4.0
Phantom ThreadRated ★ 5.0
PhoenixRated ★ 5.0
BarbaraRated ★ 3.5
The HoldoversRated ★ 4.5
MementoRated ★ 3.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 3.5