Movies
Ratings
30
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.5
Shutter IslandRated ★ 4.0
HancockRated ★ 3.0
The PianistRated ★ 4.5
Tae Guk Gi: The Brotherhood of WarRated ★ 4.5
TakenRated ★ 4.0
Saving Private RyanRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 4.5
The Day After TomorrowRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0- Take OffRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
MasqueradeRated ★ 4.5
R-PointRated ★ 5.0