Movies
Ratings
217
Train to BusanRated ★ 3.5
The WailingRated ★ 3.0
La La LandRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 2.0
Gone GirlRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
No Country for Old MenRated ★ 3.5
CloverfieldRated ★ 3.5
Alice in EarnestlandRated ★ 4.0
Still AliceRated ★ 4.5
The MistRated ★ 4.0
Life After BethRated ★ 2.5
Sue, Mai & Sawa: Righting the Girl ShipRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.5
The Parent TrapRated ★ 4.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.0
Quantum of SolaceRated ★ 3.5
The True-taste ShowRated ★ 4.5
MatildaRated ★ 4.0
Little NicholasRated ★ 4.0