Movies
Ratings
1180
Dead Dead Demon's Dededede Destruction Part 2Rated ★ 3.0
Dead Dead Demon's Dededede Destruction Part 1Rated ★ 3.0
Vermiglio, the Mountain BrideRated ★ 3.5
Eyes Without a FaceRated ★ 2.5
Seven SamuraiRated ★ 3.5
FireworksRated ★ 4.5
Mononoke Movie: Paper UmbrellaRated ★ 3.0
The SummerRated ★ 2.5
NosferatuRated ★ 2.5
Small Things Like TheseRated ★ 3.0
The NunRated ★ 3.0
The FallRated ★ 3.5
The Continuing LandRated ★ 3.5- House of the SeasonsRated ★ 3.0
The Bitter Tears of Petra von KantRated ★ 4.0
Handling the UndeadRated ★ 2.5
HimizuRated ★ 3.5- The Land of Morning CalmRated ★ 4.0
The Tale of the Princess KaguyaRated ★ 3.5
SwayRated ★ 3.0