Movies
Ratings
270
EVANGELION: DEATH (TRUE)²Rated ★ 3.5
SatantangoRated ★ 3.5
F1: The MovieRated ★ 3.5
KPop Demon HuntersRated ★ 4.0
The Usual SuspectsRated ★ 4.0
Save the Green Planet!Rated ★ 4.0
AkiraRated ★ 4.0
Singin' in the RainRated ★ 3.5
WickedRated ★ 4.5
The SubstanceRated ★ 3.5
DoubtRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.5
Murder on the Orient ExpressRated ★ 3.0
The GraduateRated ★ 3.0
The Hateful EightRated ★ 2.0
BoyhoodRated ★ 3.0
Purple NoonRated ★ 4.5
HerRated ★ 3.5
Barry LyndonRated ★ 4.5
MementoRated ★ 4.0