Movies
Ratings
41
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.0
Into the WoodsRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
Love Me If You DareRated ★ 4.5
ArgoRated ★ 3.5
Wuthering HeightsRated ★ 4.0
The MachinistRated ★ 4.0
10 Things I Hate About YouRated ★ 4.5
25th HourRated ★ 4.0
FlippedRated ★ 4.0
BoyhoodRated ★ 5.0
Scent of a WomanRated ★ 3.0
A Most Wanted ManRated ★ 4.0
The IntouchablesRated ★ 4.0
JFKRated ★ 5.0
Thelma & LouiseRated ★ 4.5
From Dusk Till DawnRated ★ 5.0
Jason BourneRated ★ 4.0
NightcrawlerRated ★ 4.0
50/50Rated ★ 4.0