Movies
Ratings
292
Loving VincentRated ★ 4.0
Our PresidentRated ★ 4.0
LUCK KEYRated ★ 3.0
Pippi in the South SeasRated ★ 3.0
Once Upon a Time in the WestRated ★ 3.0
Quo VadisRated ★ 4.5
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 3.0
King KongRated ★ 1.5
GiantRated ★ 2.0
For Whom the Bell TollsRated ★ 2.5
The Many Adventures of Winnie the PoohRated ★ 3.5
West Side StoryRated ★ 3.5
The Tin DrumRated ★ 2.5
Kramer vs. KramerRated ★ 3.0
The Gods Must Be CrazyRated ★ 2.5
Doctor ZhivagoRated ★ 3.5
The Bridge on the River KwaiRated ★ 4.0
The Towering InfernoRated ★ 3.0
Butch Cassidy and the Sundance KidRated ★ 4.0
Mary PoppinsRated ★ 3.5