Movies
Ratings
323
Brokeback MountainRated ★ 4.0
GravityRated ★ 3.5
Mission: Impossible IIIRated ★ 3.5
TRON: LegacyRated ★ 3.0
PrometheusRated ★ 3.0
The Mummy ReturnsRated ★ 3.0
The Last SamuraiRated ★ 2.5
King KongRated ★ 2.5
TangledRated ★ 3.0
2012Rated ★ 2.0
AvatarRated ★ 3.5
1987: When the Day ComesRated ★ 3.5
Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 3.5
MementoRated ★ 3.0
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.0
GladiatorRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 3.5
The PianistRated ★ 3.5
Schindler's ListRated ★ 3.5