Movies
Ratings
219
One Battle After AnotherRated ★ 5.0
Decision to LeaveRated ★ 5.0
The HandmaidenRated ★ 5.0
ThirstRated ★ 5.0
I'm a Cyborg, But That's OKRated ★ 5.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.5
No Other ChoiceRated ★ 4.5
GraceRated ★ 3.5- Sky, Wind, Stars and the IslandRated ★ 3.0
The Young Mother's HomeRated ★ 4.5
Jay KellyRated ★ 4.0- Winter DaysRated ★ 1.5
The Wizard of the KremlinRated ★ 3.5
The Worst Person in the WorldRated ★ 4.0
Perfect DaysRated ★ 4.5
PoetryRated ★ 4.5
SicarioRated ★ 4.0
ArrivalRated ★ 4.5
Stop Making SenseRated ★ 4.0
HerRated ★ 4.0