Movies
Ratings
50
American PieRated ★ 3.5
New WorldRated ★ 3.5
Die HardRated ★ 3.5
Nameless GangsterRated ★ 4.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
Bridget Jones's DiaryRated ★ 4.0
Mission: ImpossibleRated ★ 4.0
Home AloneRated ★ 3.5
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 3.5
Rain ManRated ★ 3.5
As Good As It GetsRated ★ 3.5
Ben-HurRated ★ 3.5
Dead Poets SocietyRated ★ 3.5
GhostRated ★ 3.5
The King's SpeechRated ★ 3.5
When Harry Met Sally...Rated ★ 3.5
Basic InstinctRated ★ 3.5
Let the Right One InRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
FriendRated ★ 3.5