Movies
Ratings
27
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 5.0
Very Ordinary CoupleRated ★ 3.0
MementoRated ★ 5.0
The AttorneyRated ★ 5.0
The IntouchablesRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
The TowerRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 5.0
We Bought a ZooRated ★ 4.0
Step UpRated ★ 4.0
TraffickersRated ★ 5.0
OnceRated ★ 5.0
Forever the MomentRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
About TimeRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 4.0
A MuseRated ★ 3.0