Movies
Ratings
90
A Bittersweet LifeRated ★ 4.0
LeonRated ★ 5.0
CocoRated ★ 5.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 4.5
Sherlock: The Abominable BrideRated ★ 3.0
RatatouilleRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 3.0
ArmageddonRated ★ 4.0
About TimeRated ★ 4.5
War of the ArrowsRated ★ 2.5
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
RED 2Rated ★ 3.5
Inside OutRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.5
SkyfallRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
MementoRated ★ 5.0
The Maze RunnerRated ★ 3.0
Finding NemoRated ★ 4.5