Movies
Ratings
157
Shutter IslandRated ★ 3.5
Jurassic ParkRated ★ 4.0
Big FishRated ★ 4.5
12 Angry MenRated ★ 4.5
EquilibriumRated ★ 4.0
National Theatre Live: War HorseRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 3.5
SicarioRated ★ 4.0
The RevenantRated ★ 4.0
A Violent ProsecutorRated ★ 3.0
GravityRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.5
The Butterfly EffectRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.5
District 9Rated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.5
How to Train Your DragonRated ★ 4.0
The Sixth SenseRated ★ 4.5
TransformersRated ★ 3.5