Movies
Ratings
399
Airplane!Rated ★ 4.0
New WorldRated ★ 5.0
I Saw the DevilRated ★ 5.0
OblivionRated ★ 4.0
The Blues BrothersRated ★ 4.5
Stuart LittleRated ★ 3.5
The IntouchablesRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
John WickRated ★ 4.5
Kung Fu Panda 2Rated ★ 3.0
LucyRated ★ 3.0
Death Note: The Last NameRated ★ 3.5
Mean GirlsRated ★ 3.5
Guardians of the GalaxyRated ★ 5.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 2.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.5
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0