Movies
Ratings
679- Omniscient ReaderRated ★ 3.0
A House of DynamiteRated ★ 3.5
28 Years LaterRated ★ 2.0
TwistersRated ★ 2.5
Yadang: The SnitchRated ★ 3.0
Hijack 1971Rated ★ 2.5
Bridget Jones: Mad About the BoyRated ★ 3.0
Dark NunsRated ★ 2.5
Shutter IslandRated ★ 3.5
KPop Demon HuntersRated ★ 3.5
Muriel's WeddingRated ★ 3.5
Love in the Big CityRated ★ 3.5
SpotlightRated ★ 4.0
The DepartedRated ★ 3.5- House of the SeasonsRated ★ 3.5
MoneyballRated ★ 4.5
Wallace & Gromit: Vengeance Most FowlRated ★ 3.5
One DayRated ★ 3.5
The Roundup: PunishmentRated ★ 2.5
The Tomorrow WarRated ★ 3.0