Movies
Ratings
447
Being John MalkovichRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
The Poseidon AdventureRated ★ 4.5
New WorldRated ★ 4.5
MinionsRated ★ 3.0
The Adventures of JinbaoRated ★ 3.0
Don JonRated ★ 4.0
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 3.0
HitmanRated ★ 3.0
Inside Llewyn DavisRated ★ 4.0
Taxi 2Rated ★ 4.0
High FidelityRated ★ 4.0
Confessions of a ShopaholicRated ★ 3.0
Bad Boys IIRated ★ 3.5
ObsessedRated ★ 2.5
EntrapmentRated ★ 3.5
Underworld: EvolutionRated ★ 3.0
ShutterRated ★ 2.0
The IllusionistRated ★ 4.5