Movies
Ratings
85
Star Trek: Into DarknessRated ★ 4.0
The Lives of OthersRated ★ 5.0
Vanilla SkyRated ★ 4.5
BreathlessRated ★ 4.5
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
TroyRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.0
Late BlossomRated ★ 4.5
The IntouchablesRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 5.0
3 IdiotsRated ★ 4.5
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
About TimeRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
The Life of David GaleRated ★ 4.5
Conduct ZeroRated ★ 3.0
The UnjustRated ★ 4.0
Seven DaysRated ★ 4.0
Voice of a MurdererRated ★ 4.0