Movies
Ratings
40
A Bittersweet LifeRated ★ 4.0
MulanRated ★ 4.0
Shutter IslandRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 3.0
White ChicksRated ★ 3.0
A MuseRated ★ 4.0
Finding NemoRated ★ 4.0
TakenRated ★ 4.0
Detective K: Secret of Virtuous WidowRated ★ 4.0
TangledRated ★ 2.0
Step UpRated ★ 4.0
MotherRated ★ 4.0
The HostRated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 4.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.0
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
SecretRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 3.0
The ServantRated ★ 4.0