Movies
Ratings
251
SicarioRated ★ 4.0
Castaway on the MoonRated ★ 4.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 2.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.5
Elite SquadRated ★ 4.0
Le HavreRated ★ 4.0
Time RenegadesRated ★ 2.5
The RewriteRated ★ 3.0
American BeautyRated ★ 4.0
50 First DatesRated ★ 3.5
The TowerRated ★ 2.0
La La LandRated ★ 4.0
Ip Man 2Rated ★ 3.5
Crying Out Love in the Center of the WorldRated ★ 2.5
The Magic of Belle IsleRated ★ 3.5
The KingRated ★ 3.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
Home AloneRated ★ 3.5
WALL-ERated ★ 4.0