Movies
Ratings
386
Google and the World BrainRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.5
Guardians of the GalaxyRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.5
A Hard DayRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
Star Trek: Into DarknessRated ★ 4.5
PredestinationRated ★ 3.5
The Imitation GameRated ★ 4.0
Hector and the Search for HappinessRated ★ 4.5
Before I Go to SleepRated ★ 2.5
Gone GirlRated ★ 5.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 5.0
Frances HaRated ★ 4.5
I Killed My MotherRated ★ 4.5
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.5
Forbidden QuestRated ★ 3.0
BlindnessRated ★ 4.0
Love WreckedRated ★ 3.0