Movies
Ratings
48
BoyhoodRated ★ 4.5
Mulholland DriveRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 4.5
Doctor StrangeRated ★ 3.5
There Will Be BloodRated ★ 4.0
Wings of DesireRated ★ 4.5
Breakfast at Tiffany'sRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 4.0
Anna KareninaRated ★ 4.0
GattacaRated ★ 3.5
No Country for Old MenRated ★ 4.0
ArrivalRated ★ 4.5
The Great GatsbyRated ★ 3.5
DetachmentRated ★ 3.5
Pride & PrejudiceRated ★ 3.5
AlfieRated ★ 4.0
MacbethRated ★ 4.0
HamletRated ★ 4.0
AvatarRated ★ 4.0
ContactRated ★ 3.5