Movies
Ratings
342 Good NewsRated ★ 4.0 Good NewsRated ★ 4.0
 From Dusk Till DawnRated ★ 4.5 From Dusk Till DawnRated ★ 4.5
 Moving OnRated ★ 4.0 Moving OnRated ★ 4.0
 The Iron LadyRated ★ 3.5 The Iron LadyRated ★ 3.5
- Forget Me NotRated ★ 2.5
 MimangRated ★ 3.5 MimangRated ★ 3.5
 The First Slam DunkRated ★ 5.0 The First Slam DunkRated ★ 5.0
 Napoleon DynamiteRated ★ 4.5 Napoleon DynamiteRated ★ 4.5
 One Cut of the DeadRated ★ 4.0 One Cut of the DeadRated ★ 4.0
 Samurai X: Trust & Betrayal (Rurouni Kenshin)Rated ★ 4.5 Samurai X: Trust & Betrayal (Rurouni Kenshin)Rated ★ 4.5
 The Forbidden DoorRated ★ 3.5 The Forbidden DoorRated ★ 3.5
 Horrible BossesRated ★ 3.5 Horrible BossesRated ★ 3.5
 DefaultRated ★ 3.0 DefaultRated ★ 3.0
 We're the MillersRated ★ 3.5 We're the MillersRated ★ 3.5
 Bohemian RhapsodyRated ★ 5.0 Bohemian RhapsodyRated ★ 5.0
 UpgradeRated ★ 4.0 UpgradeRated ★ 4.0
 Dallas Buyers ClubRated ★ 4.5 Dallas Buyers ClubRated ★ 4.5
 Star Wars: Episode VII - The Force AwakensRated ★ 4.5 Star Wars: Episode VII - The Force AwakensRated ★ 4.5
 LimitlessRated ★ 3.5 LimitlessRated ★ 3.5
 Baby DriverRated ★ 3.5 Baby DriverRated ★ 3.5