Movies
Ratings
675
Inside OutRated ★ 5.0
Still LifeRated ★ 5.0
Magic in the MoonlightRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
ChefRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
Ernest & CelestineRated ★ 5.0
The Economics of HappinessRated ★ 5.0
My Dear DesperadoRated ★ 5.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 5.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 3.5
12 Years a SlaveRated ★ 5.0
The Fault in Our StarsRated ★ 4.5
The Divine MoveRated ★ 4.0
A Tale of Two SistersRated ★ 4.0
Black HouseRated ★ 5.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.5
Lara Croft: Tomb RaiderRated ★ 4.0