Movies
Ratings
239
G.I. JaneRated ★ 4.5
Hitchcock/TruffautRated ★ 5.0
A Most Wanted ManRated ★ 4.5
OrlandoRated ★ 4.5
Mr. HolmesRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 5.0
Inglourious BasterdsRated ★ 4.5
Easy VirtueRated ★ 5.0
Gosford ParkRated ★ 5.0
Westwood: Punk, Icon, ActivistRated ★ 5.0
PaprikaRated ★ 1.0
ParasiteRated ★ 2.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
Crayon Shin-chan: Adventure In HenderlandRated ★ 5.0
Transformers Prime Beast Hunters: Predacons RisingRated ★ 2.0
Extreme JobRated ★ 4.0
Back to BurgundyRated ★ 5.0- Bottle ShockRated ★ 5.0
FlippedRated ★ 5.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.0