Movies
Ratings
233
The Imitation GameRated ★ 3.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
12 Years a SlaveRated ★ 3.0
Someone SpecialRated ★ 3.5
L.A. ConfidentialRated ★ 4.0
A Bittersweet LifeRated ★ 3.5
Bridget Jones: The Edge of ReasonRated ★ 3.5
A River Runs Through ItRated ★ 4.0
Moulin Rouge!Rated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 3.0
My Teacher, Mr. KimRated ★ 2.5
Primal FearRated ★ 3.5
Shutter IslandRated ★ 3.0
Alice in WonderlandRated ★ 3.5
ConstantineRated ★ 3.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 3.0
Monsters, Inc.Rated ★ 1.5
Save the Green Planet!Rated ★ 3.5
TitanicRated ★ 3.0