Movies
Ratings
400
One Fine Spring DayRated ★ 5.0
HeatRated ★ 4.5
Blue ValentineRated ★ 4.0
The ReaderRated ★ 4.5
The FighterRated ★ 4.5
The Big SwindleRated ★ 4.5
5 Centimeters Per SecondRated ★ 5.0
Revolutionary RoadRated ★ 4.5
FoxcatcherRated ★ 5.0
BedevilledRated ★ 4.5
Kick-AssRated ★ 4.5
Star TrekRated ★ 5.0
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 5.0
Star Trek: Into DarknessRated ★ 5.0
The Bourne UltimatumRated ★ 4.5
The MartianRated ★ 4.0
Jurassic ParkRated ★ 5.0
GravityRated ★ 5.0
The Butterfly EffectRated ★ 4.5
American PsychoRated ★ 4.5