Movies
Ratings
70
Billy ElliotRated ★ 4.5
Once Upon a Time in AmericaRated ★ 4.0
SecretRated ★ 3.5
Gone with the WindRated ★ 4.0
Before SunriseRated ★ 3.0
Love ActuallyRated ★ 3.5
About TimeRated ★ 4.5
TitanicRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.0
If OnlyRated ★ 3.5
Radio StarRated ★ 2.5
Scent of a WomanRated ★ 4.0
A Dirty CarnivalRated ★ 3.5
AmélieRated ★ 3.0
The PartyRated ★ 4.0
The Lion King 2: Simba's PrideRated ★ 2.5
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
OnceRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 3.0
Schindler's ListRated ★ 3.5