Movies
Ratings
227
VivariumRated ★ 2.5
Ex MachinaRated ★ 3.5
SearchingRated ★ 4.5
Billy ElliotRated ★ 5.0
Requiem for a DreamRated ★ 4.5
The Man from NowhereRated ★ 4.5
Snow White and the Seven DwarfsRated ★ 4.5
Stormy NightRated ★ 4.0
Ice Age: Continental DriftRated ★ 4.0
Ice Age: Dawn of the DinosaursRated ★ 4.0
Ice AgeRated ★ 4.5
Dragon HuntersRated ★ 3.5
Grave of the FirefliesRated ★ 4.5
HerRated ★ 4.5
ZodiacRated ★ 4.5
BedevilledRated ★ 4.0
Wolf ChildrenRated ★ 5.0
Brokeback MountainRated ★ 4.5
Secret SunshineRated ★ 4.5
MelancholiaRated ★ 4.5