Movies
Ratings
131
The Dark KnightRated ★ 4.0
The Blind SideRated ★ 3.5
The HousemaidRated ★ 3.0
Way Back HomeRated ★ 3.5
The AvengersRated ★ 3.5
Public Enemy ReturnsRated ★ 3.5
How to Steal a DogRated ★ 3.5
The King's SpeechRated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 4.5
Forever the MomentRated ★ 3.5
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.5
Catch Me If You CanRated ★ 4.0
Detective K: Secret of Virtuous WidowRated ★ 2.5
Maundy ThursdayRated ★ 3.5
Summer WarsRated ★ 3.5
StokerRated ★ 4.0
A Werewolf BoyRated ★ 3.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.0
Thread of LiesRated ★ 3.5
Like Father, Like SonRated ★ 4.5