Movies
Ratings
399
Non-FictionRated ★ 4.0
Imagine - Annie Leibovitz: Life Through A LensRated ★ 4.5
The ShamelessRated ★ 4.5
Green BookRated ★ 3.0
WhiplashRated ★ 5.0
A Most Wanted ManRated ★ 4.0- NOMA, MY PERFECT STORMRated ★ 4.0
Seymour: An IntroductionRated ★ 3.0
Ryuichi Sakamoto: CodaRated ★ 3.5
Asako I & IIRated ★ 4.0
American HustleRated ★ 4.5
RushRated ★ 4.0
Take This WaltzRated ★ 4.5
The PostRated ★ 5.0
Revolutionary RoadRated ★ 4.0
Richard Linklater: Dream Is DestinyRated ★ 5.0
Blue JasmineRated ★ 4.0
The Great PassageRated ★ 4.5
Ex Libris - The New York Public LibraryRated ★ 4.0
A Long FarewellRated ★ 4.0