Movies
Ratings
162
Good Will HuntingRated ★ 3.5
50 First DatesRated ★ 1.0
TakenRated ★ 3.5
King and the ClownRated ★ 4.0
Scandal MakersRated ★ 1.0
Little Miss SunshineRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 3.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
MatildaRated ★ 2.0
Kamome DinerRated ★ 4.5
The Way HomeRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 4.0
The ThievesRated ★ 3.0
Home AloneRated ★ 4.0
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
The Secret World of ArriettyRated ★ 4.5
LavaRated ★ 4.0
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 4.0
Pulp FictionRated ★ 4.0
The Butterfly EffectRated ★ 4.0