Movies
Ratings
201 Beauty and the BeastRated ★ 4.0 Beauty and the BeastRated ★ 4.0
 The KingRated ★ 0.5 The KingRated ★ 0.5
 Guardians of the GalaxyRated ★ 4.5 Guardians of the GalaxyRated ★ 4.5
 Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.5 Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.5
 Kick-AssRated ★ 4.5 Kick-AssRated ★ 4.5
 Captain America: The First AvengerRated ★ 3.0 Captain America: The First AvengerRated ★ 3.0
 ThorRated ★ 3.0 ThorRated ★ 3.0
 Dead Poets SocietyRated ★ 4.5 Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
 Monsters UniversityRated ★ 4.0 Monsters UniversityRated ★ 4.0
 10 Things I Hate About YouRated ★ 3.0 10 Things I Hate About YouRated ★ 3.0
 AmourRated ★ 4.5 AmourRated ★ 4.5
 A Silent VoiceRated ★ 5.0 A Silent VoiceRated ★ 5.0
 21Rated ★ 4.0 21Rated ★ 4.0
 FrankRated ★ 3.5 FrankRated ★ 3.5
 Once Upon a Time in High SchoolRated ★ 4.0 Once Upon a Time in High SchoolRated ★ 4.0
 5 Centimeters Per SecondRated ★ 4.5 5 Centimeters Per SecondRated ★ 4.5
 Spider-ManRated ★ 3.5 Spider-ManRated ★ 3.5
 The HandmaidenRated ★ 4.5 The HandmaidenRated ★ 4.5
 Our TimesRated ★ 3.0 Our TimesRated ★ 3.0
 Pretty WomanRated ★ 4.0 Pretty WomanRated ★ 4.0