Movies
Ratings
51
WhiplashRated ★ 4.5
SpeedRated ★ 4.0
August RushRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
CubeRated ★ 4.0
The Day After TomorrowRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 4.5
SilmidoRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
The ChaserRated ★ 4.0
Transformers: Revenge of the FallenRated ★ 3.0
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 3.5
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 3.0
Architecture 101Rated ★ 4.5
The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 2.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
The TerminatorRated ★ 4.5
Spider-ManRated ★ 3.5
I Saw the DevilRated ★ 3.5