Movies
Ratings
101
Pacific RimRated ★ 4.0
AladdinRated ★ 3.5
MarathonRated ★ 3.5- Take OffRated ★ 4.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.5
Minority ReportRated ★ 4.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
The Face ReaderRated ★ 3.5
GravityRated ★ 4.0
The AvengersRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.5
MulanRated ★ 4.0
The PrestigeRated ★ 3.5
Grave of the FirefliesRated ★ 3.5
MotherRated ★ 3.5
May 18Rated ★ 3.5
The Bucket ListRated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 4.0
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 5.0
V for VendettaRated ★ 4.5