Movies
Ratings
16
Billy ElliotRated ★ 4.5
Attila MarcelRated ★ 4.0
Captain America: The First AvengerRated ★ 4.0
Forrest GumpRated ★ 5.0
3 IdiotsRated ★ 3.5
The Way HomeRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 3.5
August RushRated ★ 4.0
BoyhoodRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 5.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.0
HerRated ★ 3.5
The ThievesRated ★ 2.5
WhiplashRated ★ 4.5
Les MisérablesRated ★ 5.0
Love ActuallyRated ★ 3.5