Movies
Ratings
192
A Chinese Ghost StoryRated ★ 4.0
BraveheartRated ★ 4.0
X-Men: First ClassRated ★ 5.0
Full Metal JacketRated ★ 4.0
The MissionRated ★ 4.0
Enemy at the GatesRated ★ 5.0
Ghost in the ShellRated ★ 5.0
I Am SamRated ★ 4.0
The AvengersRated ★ 3.0
Home AloneRated ★ 3.0
Back to the Future Part IIRated ★ 3.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 3.0
Minority ReportRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 4.0
Indiana Jones and the Last CrusadeRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 3.0
Groundhog DayRated ★ 5.0
Batman BeginsRated ★ 5.0
Indiana Jones and the Temple of DoomRated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 4.0