Movies
Ratings
117
The ReaderRated ★ 5.0
King and the ClownRated ★ 3.0
The OthersRated ★ 4.0
The Butterfly Effect 3: RevelationsRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 4.0
Gone with the WindRated ★ 5.0
Good Will HuntingRated ★ 4.0
PoetryRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 3.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 3.0
Scent of a WomanRated ★ 4.0
OnceRated ★ 4.0
The Legend of 1900Rated ★ 5.0
The Lives of OthersRated ★ 5.0
Joint Security AreaRated ★ 3.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Farewell My ConcubineRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0