Movies
Ratings
45
The Devil's AdvocateRated ★ 4.5
BedevilledRated ★ 3.5
MossRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
Shutter IslandRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
The OthersRated ★ 3.5
IdentityRated ★ 5.0
Gone GirlRated ★ 5.0
The Sixth SenseRated ★ 5.0
TriangleRated ★ 5.0
MementoRated ★ 5.0
Infernal AffairsRated ★ 5.0
CrankRated ★ 5.0
The Girl Next DoorRated ★ 5.0
The Hot ChickRated ★ 5.0
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 5.0
X-Men Origins: WolverineRated ★ 5.0
PonyoRated ★ 5.0
Fast FiveRated ★ 5.0