Movies
Ratings
712
WhiplashRated ★ 3.0
A Most Violent YearRated ★ 4.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 3.5
Love ForecastRated ★ 2.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.5
FoxcatcherRated ★ 4.5
Clearer than You ThinkRated ★ 3.5
WildRated ★ 4.0
Detective K: Secret of the Lost IslandRated ★ 2.5
Clouds of Sils MariaRated ★ 4.0
American SniperRated ★ 3.0
MegamindRated ★ 4.5
Three KingsRated ★ 4.0
The InterviewRated ★ 3.0
R100Rated ★ 2.0
RevivreRated ★ 4.0
Rebel Without a CauseRated ★ 4.0
Exodus: Gods and KingsRated ★ 3.5
Revolutionary RoadRated ★ 4.5