Movies
Ratings
700
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the BombRated ★ 3.0
The OmenRated ★ 4.0
The Case of Itaewon HomicideRated ★ 3.5
The Exorcism of Emily RoseRated ★ 5.0
Free State of JonesRated ★ 4.0
MineRated ★ 4.0
QuarantineRated ★ 4.0
MouseHuntRated ★ 5.0
YMCA Baseball TeamRated ★ 4.0
Overwatch Animated Short: Rise and ShineRated ★ 4.5
S.W.A.T.Rated ★ 4.0
Event HorizonRated ★ 4.0
Mission to MarsRated ★ 4.0
No EscapeRated ★ 4.0
Alien: CovenantRated ★ 4.0- The WindowRated ★ 4.5
The ThingRated ★ 4.0
Zero Dark ThirtyRated ★ 5.0
The ImpossibleRated ★ 3.5
Deepwater HorizonRated ★ 4.5