Movies
Ratings
230
A Serious ManRated ★ 5.0
Mission: ImpossibleRated ★ 4.0
Enemy at the GatesRated ★ 4.0
The King's SpeechRated ★ 4.0
The Lives of OthersRated ★ 4.0
Big Hero 6Rated ★ 3.5
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 4.0
The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 3.5
FluRated ★ 3.0
ValkyrieRated ★ 3.5
OblivionRated ★ 3.0
American SniperRated ★ 4.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 3.5
The Incredible HulkRated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 4.0
District 9Rated ★ 4.0
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 4.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.0
Pearl HarborRated ★ 3.0
12 Years a SlaveRated ★ 5.0