Movies
Ratings
36
DemolitionRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
5 Centimeters Per SecondRated ★ 3.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 5.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 5.0
Harry Potter and the Prisoner of AzkabanRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 5.0
PredestinationRated ★ 3.0
DeadpoolRated ★ 5.0
The IntouchablesRated ★ 3.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
The ThievesRated ★ 3.0
HerRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
FrozenRated ★ 3.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.5
The Cat ReturnsRated ★ 4.0
How to Train Your DragonRated ★ 3.0
Ode to My FatherRated ★ 3.0