Movies
Ratings
92
Kamikaze GirlsRated ★ 4.5
My Neighbor TotoroRated ★ 4.0
Monsters, Inc.Rated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 3.5
Toy Story 2Rated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
Toy StoryRated ★ 4.0
The Sixth SenseRated ★ 3.5
Forrest GumpRated ★ 3.5
Life Is BeautifulRated ★ 4.0
The MummyRated ★ 4.0
Deadpool 2Rated ★ 4.0
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 4.0
The Mummy: Tomb of the Dragon EmperorRated ★ 3.5
Architecture 101Rated ★ 3.5
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal SkullRated ★ 3.5
The HandmaidenRated ★ 3.0
All About My WifeRated ★ 4.0
Fantastic Beasts and Where to Find ThemRated ★ 3.0