Movies
Ratings
207
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 3.5
Monsters UniversityRated ★ 3.5
MatildaRated ★ 4.5
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.0
VeteranRated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 4.0
Batman BeginsRated ★ 3.5
Doctor StrangeRated ★ 4.5
The Big ShortRated ★ 4.5
The MartianRated ★ 4.5
Terminator GenisysRated ★ 3.5
AssassinationRated ★ 3.5
Cyrano AgencyRated ★ 4.0
Sleeping BeautyRated ★ 4.0
Snow White and the Seven DwarfsRated ★ 4.0
Bicycle ThievesRated ★ 4.5
A Trip to the MoonRated ★ 4.0
PersonaRated ★ 4.0
The UnfairRated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 4.5