Movies
Ratings
48
ExhumaRated ★ 3.5
Svaha: The Sixth FingerRated ★ 3.0
The PriestsRated ★ 3.5
Battleship PotemkinRated ★ 5.0
Captain FantasticRated ★ 4.0
Beauty and the BeastRated ★ 4.5
Rear WindowRated ★ 5.0
VertigoRated ★ 4.5
CasablancaRated ★ 4.5
NotoriousRated ★ 4.5
Autumn SonataRated ★ 5.0
Antoine and ColetteRated ★ 3.5
The KidsRated ★ 3.5
PsychoRated ★ 5.0
The BirdsRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 4.5
Before SunsetRated ★ 4.0
The LoverRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
Good Will HuntingRated ★ 4.0