Movies
Ratings
532
FarinelliRated ★ 4.0
The Book ThiefRated ★ 4.5
Woman in GoldRated ★ 4.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.5
One DayRated ★ 4.5
The MartianRated ★ 4.0
HerRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 5.0
The Great GatsbyRated ★ 3.5
Inside OutRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 4.5
A Violent ProsecutorRated ★ 2.5
Life as We Know ItRated ★ 3.0
Erin BrockovichRated ★ 4.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 3.0
Jersey GirlRated ★ 3.0
An EducationRated ★ 4.0
DrumlineRated ★ 3.0