Movies
Ratings
287
SidewaysRated ★ 4.5
FailanRated ★ 3.5
The Lion KingRated ★ 4.0
Gone GirlRated ★ 4.0
ZodiacRated ★ 4.0
Clouds of Sils MariaRated ★ 4.0
Kill Your DarlingsRated ★ 2.5
Lazy hitchhikers' tour de europeRated ★ 3.0
There Will Be BloodRated ★ 5.0
You Ain't Seen Nothin' YetRated ★ 4.5
Christmas in AugustRated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 3.0
The Girl with the Dragon TattooRated ★ 4.0
Nobody Loves MeRated ★ 3.5
GuzaarishRated ★ 3.0
LogoramaRated ★ 4.0
BlindRated ★ 3.0
Spring, Summer, Fall, Winter... and SpringRated ★ 3.5
Rain ManRated ★ 3.5
LeonRated ★ 4.5