Movies
Ratings
187
Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.0
Maundy ThursdayRated ★ 2.0
Monsters, Inc.Rated ★ 3.0
MementoRated ★ 3.5
Late AutumnRated ★ 3.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.0
My Sassy GirlRated ★ 3.0
X-Men Origins: WolverineRated ★ 1.5
American BeautyRated ★ 3.0
WhiplashRated ★ 3.0
CloserRated ★ 3.5
The ClassicRated ★ 2.5
The Berlin FileRated ★ 2.5
Kung Fu HustleRated ★ 2.0
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 2.5
Guardians of the GalaxyRated ★ 3.5
Harry Potter and the Prisoner of AzkabanRated ★ 2.0
King and the ClownRated ★ 2.5
The Devil Wears PradaRated ★ 2.5