Movies
Ratings
218
SkyfallRated ★ 5.0
Man of SteelRated ★ 2.5
The IslandRated ★ 1.5
Slumdog MillionaireRated ★ 3.5
Princess MononokeRated ★ 5.0
Se7enRated ★ 3.5
UnbowedRated ★ 0.5
District 9Rated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 2.5
The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 0.5
ChronicleRated ★ 3.5
I Am LegendRated ★ 3.0
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 1.5
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal SkullRated ★ 3.5
X-Men: Days of Future PastRated ★ 2.5
Pacific RimRated ★ 1.5
The Maze RunnerRated ★ 2.5
LimitlessRated ★ 2.5
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.0
The Man from NowhereRated ★ 4.0